Mūrinių rūsių hidroizoliavimas

Daugumoje Europos miestų senamiesčiuose požemiai yra išmūrinti iš plytų. Pasitaiko, kad senų pastatų rūsiai būna net keli aukštai po žeme. Senais laikais tokios požeminės patalpos buvo buvo naudotos maisto produktų, anglių ar panašių dalykų sandėliavimui, todėl pradiniam tokių rūsių panaudojimo tikslui drėgmė nelabai ir trukdė.
Dabartiniais laikais tokie požemiai dažniausiai naudojami kitokiems tikslams. Juose įrengiama ofisai, parduotuvės, sporto salės ir drėgmė tampa visai nepageidautina. Pritaikant tokius rūsius naujai paskirčiai turi būti numatoma patikima hidroizoliacijos sistema ir kitos priemonės užtikrinančios ilgalaikį patalpų naudojimą.
Atlikti iš išorės senamiesčio pastatų hidroizoliaciją yra problematiška ar net visiškai neįmanoma, nes reikia ardyti šaligatvį, trukdo komunikacijos ar šalia stovintys pastatai.
Hidroizoliavimui iš vidaus paprastai naudojama keletas būdų ir kaip ir visada kai kurie būna veiksmingi ir ilgalaikiai, o kai kurie problematiški.

Vienas iš galimų variantų yra ilgalaikės apsaugos priemonės apimančios sanuojančių, kvėpuojančių mišinių naudojimą. Šie skiediniai yra labai poringi ir gali ištraukti iš sienos esančią drėgmę, kad tinko paviršius išliktų visiškai sausas ir rūsio patalpas būtų galima naudoti kaip biurą, sporto salę ar saugyklą.
Sanuojantys tinkai turi savo trūkumus. Per sanuojantį tinką išgarinant drėgmę į patalpą, padidėja santykinė drėgmė patalpoje. Nepaisant to, kad oras kambaryje nuolat keičiasi, drėgmės kiekis patalpoje palaipsniui padidėja ir todėl gali atsirasti pelėsių ir puvimo kvapas.
Kartu su drėgme į tinko paviršių migruoja druskos, kurios palaipsniui užkemša drėgmės transportavimo kelius ir tinkas palaipsniui praranda funkcionalumą. Laikas per kiek tai nutiks gali skirtis priklausomai nuo sanuojančio tinko kokybės ir vandens kiekio, tačiau tai neišvengiama.

Praktiškai įrodyta, kad daug patikimiau naudoti hidroizoliacinį tinką kartu su apsauga nuo kylančios drėgmės. Čekijos kompanija “Betosan” sukūrė specialų tinką WATERFIX XP TH, kuris netgi esant mažam storiui yra visiškai nepralaidus vandeniui. Šis tinkas turi mažą susitraukimą, didelį stiprumą, atsparus šilimo/šalimo ciklams ir sudėtyje turi XYPEX ADMIX C-1000, kuris suteikia išskirtines savybes. Tinkas paprastai dengiamas ant sienų 2-3 cm storiu ir šis storis yra pakankamas net sulaikyti vidutinio stiprumo vandens slėgį ir išorės. Prieš tinkuojant šį tinką reikalinga sienoje suremontuoti visus defektus, siūles, trūkius. Jei iš išorės yra didesnis vandens slėgis, naudojamas pritvirtintas prie sienos armuojantis metalinis tinklas “Armobet”., Dėgmės kilimui sienos kapiliarais virš žemės lygio sustabdymui naudojama horizontalios hidroizoliacijos atstatymo sistema FREEZTEQ. Tai alternatyva dažniausiai naudojamoms injektuojamom užtvaroms. Ji palyginti su kitais metodais, yra labai efektyvi, tačiau paprastesnė tinka daugumai sienų, pigesnė ir lengviau naudojama.
“Freezteq” yra skaidrus skystis, supakuotas ilgomis ir plonomis plastikinėmis pakuotėmis. Prieš dengimą skystis turi būti užšaldytas, o po to sudedama į sienoje išgręžtas skyles. Medžiaga gali būti naudojama iš bet kurios sienos pusės.
Freezteq naudojimas turi daug pranašumų lyginant su kitomis sistemomis. Kad įrengti Freezteq horizontalią hidroizoliaciją reikalinga turėti tik plaktuką, tinkamą grąžtą ir šaldiklį. Kitas privalumas yra galimybė atlikti darbus palaipsniui, etapais. Skylės gręžiamos į sieną horizontaliai, pageidautina plytų jungtyje, todėl jas lengviau išgręžti, taip pat struktūriškai mažiau ardomos sienos.
Ši sistema sėkmingai naudojama daugelio pastatų mūrinių rūsių rekonstrukcijai Čekijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje o taip pat Lietuvoje. Per 20 metų naudojimo sistema įrodė ilgalaikį funkcionalumą ir patikimumą, apdoroti rūsiai yra visiškai funkcionalūs net po dviejų dešimtmečių.

Lietuvoje UAB Vizgintos Statyba sėkmingai išbandė ir naudoja šiek tiek kitą sistemą kada nenaudojamas tinko sluoksnis. Sistemos esmė yra Xypex medžiagų efektyvus veikimas reaguojant su cementiniais mišiniais. Mūro sienoje išdaužomi tarpai tarp plytų ir suremontuojami naudojant Xypex Concentrate ir cemetinį mišinį su Xypex Admix C-1000. Esant nedideliam išoriniam vandens spaudimui ši sistema pasiteisina ir galima rūsyje turėti autentišką senamiesčio rūsio vaizdą.

Turite klausimų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *